В Париж и Дисниленд с деца … за седмица

В Париж и Дисниленд с деца

Реших да направя един подробен гайд за пътуването ни до Париж и до Дисниленд с децата. Отдавна не съм правил гайдове тук, та ето ме. Помните ли ме?

През 2018 година бях пуснал един пост за предното ни пътуване до Париж. Тогава с половинката бяхме прясно женени и децата бяха само в плановете ни. Ето ни сега.. 8 години по-късно .. с В на почти 7 (ще ги направи в този месец) и Л на 5 и малко години.

Та годината е 2026, месецът е март (6ти) ии пиша този гайд от апартаментчето ни в Париж и в деня, в който се прибираме към София. Ще се опитам да съм подробен и с цени, както и ще пускам локации на местата, в които сме били и хапвали.

Самолетни билети, настаняване и организация на пътуването

Това пътуване букнах през ноември 2025 и беше като подарък за рожденния ден на дъщеря ми (преди подарявах пътувания на жена и се кълнях, че няма друга дама да влезе в сърцето ми, но .. воала.. имало там още едно местенце) , която гледаше снимки от предното пътуване вкъщи и само казваше Париж, Париж. Реших, че им / ни е време за Париж и Дисниленд. 5 и 7 години май се оказа перфектната възраст на Дисниленд. Не че ние не го видяхме за пръв път след 30те си.

Полетите резервирах през ноемвви с WizzAir. 1 – 6 март (неделя – петък) и гледах да са в нормално време през деня, за да не ни се налага да ставаме по нощите. Та букнах нормален полет, без приорити и с един кабинен багаж от 10кг 55х40х30 (май) допълнително, съответно с опция за 4 раници. Излезе ми точно 502 Евро в двете посоки.

В същия ден реших да резервирам и спането, както и Дисниленд билетите.

Предния път бяхме като нощувки в район 8 на Champs-Élysées (Шанз-Елизе или Елисейските поля – е нищо полско не видях наоколо, но да кажем.. ) и реших да заложа на сигурното и да сме отново близо до почти всичко. В booking намерих апартаментче, което се чудя дали да ви препоръчвам. Ще сложа линк, но имам резерви, които ще опиша:

 

Ето и линк. Резервацията ни струваше 830 евро за 5 нощувки, с включени всички такси (градски) в цената или 166 евро на вечер. Честно казано гледахме доста варианти след това за букване, но цените бяха доооста нагоре. А това беше с  опция за безплатно канселиране до месец преди полета. В крайна сметка си остана това, въпреки, че още на снимките и по оценките не беше кой знае какво.

Та плюсовете:

  • супер локация – на две минутка пеша от Champs-Élysées и буквално срещу магазина на Луй Витон и други. На три минути от Триумфалната арка. На 15-20 мин от Айфеловата кула (или поне на първата гледка към нея) иии на 40 мин пеша от Лувъра. Съответно имаше станции на метрото около нас.
  • Доста добра цена като за 5 нощувки в този район. Гледахме различни други варианти, включително и настаняване няколко вечери в Дисниленд хотелите, но предпочетохме това и да си щъкаме.
  • Добре обзаведено с почти всичко необходимо (без ютия) – кухненски бокс с прибори, пералня, нов бойлер с постоянна топла вода, тв и много шкафове за багаж.
  • Чекин и чекаут с key box – иначе казано в деня на пристигане ни пратиха кодове за всички входни врати и вратата на апартамента, с които си отключвахме и нямаше нужда да се оговаряме с някой да ни чака да се чекираме. Доста полезна опция, ако пристигат късно вечер или не може да планирате кога точно ще се настаните. Естествено ранния чекин не беше възможен, но пък и си планирахме така нещата, че да дойдем тук, точно когато е чекина, а в случая беше след 17:00 тяхно време, което би най-късния чекин от един Лондон, който беше 16:00.

Минуси:

  • доста малко – пише, че е подходящо за 4 човека, но реално е една стая спалня с гардероб, в която един човек трудно върви ии още една стая, която по-скоро прилича на по-голям коридор, в която е диван и кухненския бокс.  Съответно отделни баня и тоалетна. Добре, че времето ни беше топ, та почти само спяхме тук и изчезвахме по обиколки. Иначе за теснотията, май в центъра на Париж е все така, освен ако не се изръсиш яко.
  • последен – тавански етаж, 5 етаж, без асаньор. Стълбите си бяха истиснко предизвикателство всеки път.

  • Беше доста позахабено и неособено добре почистено – абе от толкова много букинг, за пръв път се замислих при чекина дали да остана или да потърсим нещо друго, но ето ни тук 6 дни по-късно, живи и здрави 🙂
  • Чекин след 17:00 часа – почти един загубен ден, но нали си плащаме на нощ 🙂

Disneyland Paris

Билети за Дисни Ленд Париж. В деня на резервацията, купих и билети за парка. Опциите и пакетите там са различни и става от официалния им сайт. Аз избрах еднодневен билет, като опциите му са да се посети или DisneyLand Park (увеселителния парк с атракциони) или Disney Studio (където са студиата и разказват повече за филмовите им продукции). Билетите ноември с фиксирана дата 3 март за четирима ни струваха 250 евро. Имаха опция за безплатно канселиране мисля до три дни преди деня за който са.

Предвид, че децата са ни по-малки и от предното ни пътуване знам колко изморително беше, реших да е само за ден ДисниЛенд и да не спим в хотелите тук. За пълно изживяване и с по-големи деца може изберете някои от пакетите със спане в хотелите около парковете.

Относно ДисниЛенд погледнете и premium варианта на билетите. Това да право за скипване на опашките (не че пак не се чака). Всяка от атракции през ненатоварения март беше около 20 до 70 минути чакане в различните части на деня. Премиум билети предрежда всички други и чакането за всяко е не повече от 5-10 мин (след другите премиуми). Аз не знаех за тази опция и не я бях букнал. В деня, в който бяхме пак можеше да се ъпдейтне, но струваше 90 евро на човек допълнително, което ми се видя много.

Задължително си изтеглете приложението на Дисниленд. В него може да си резервирате ресторанти, както и да виждате карта на всяка атракция и приблизително колко се чака за нея в реално време. Също така освен премиум за целия ден, тук може да се купи и премиум за всяка атракция по отделно. За различните атракции цената беше от 5 до към 20 евро на човек.

Паркът отваря точно в 9.30 сутринта. Реално ние стояхме до 18 часа и героите бяха доста капнали. За това време успяхме да направим и обяд в един от ресторантите, както и една пауза за кафе. Всичко друго е било опашки и чакане. Всяка от атракциите е от 2 до 10 минути примерно, а чакането между 30 и 60, т.е. за деня успяхме да минем не повече от 5-6 неща. Следобедът времето за чакане на по-детските неща понамаля.

Относно обличането и багажа. През всичките ни дни времето беше 15-20 градуса в началото на март. Съответно носих раница за багаж, в която ту децата бяха с якета (и шапки) ту прибирахме в раницата като е слънчево. Също навсякъде си носихме вода и дребни неща за гризане. Колкото и да се опитвахме да го правим лежерно и леко с много почвики, всичко си е доста ходене и стоене на крак, съответно мрънкане от децата.

Транспорт до Дисниленд. Хванахме от Триумфалната арка метро/влак RER A. Билетите за влака ни бяха около 26 евро  в двете посоки общо за всички( в това влизаше и 2 евро на човек за пластика/карта, която после зареждахме за метрото). Пътуването около 40-50 мин. Добре е да сте там около 9 без малко и да изчакате на опашката за влизане в парка малко по-напред. Вратите отварят точно в 9.30. Ако сте гости на хотелите, мисля има достъп до 8.30 и може да се скипне малко от голямата лудница.

За обяд добре е да си направите резервация, ако ще е за ресторант или да се иде малко по-рано, примерно в 12. На територията на парка има много ресторанти и кафета. Съответно и зони за хапване на крак (гофрети, палачинки и хотдог).

Цените са сравнително високи.

Сутришното ни кафе (две кафета, кола, фанта, две пакетчета пуканки + две диадеми на мики маус за дамите ни) ни костваше 85 евро.

Обяд в един от ресторантите Steak House – около 200 евро (с бутилка вино).

Като цяло ако се чудите за Дисниленд и дали да си го причините, според мен си струва и трябва да се види и изживее. 🙂

Трансфер от летище Буве

Трансфери от и до летище Paris Beauvais Airport  Летище Буве. Бяхме си букнали билети предварително и е около 18 евро за върастен, а с децата около 55 евро в посока. Забравихме да си букнем в двете посоки, за по-изгодна цена и съответно още веднъж 55 евро.

Проверих и за Uber дали няма да ни е по-ок като сме четирима, но цената на страндртното возене беше 117 Евро, а комфорта беше 160 Евро. Решихме да скипнем и взехме автобус.

Автобусите са лесни за намиране. На изхода на летището има табели към паркинга/гарата към летището. Няма запазени места и ако се качите по-късно може да сте на отделни седалки всички.

Автобусите тръгват мисля на около половин час и ако изпуснете един, може да се подредите за следващия.

Храна, ресторанти, кафета

Тук вариантите са много и различни. Навсякъде има малки магазинчета franxprix, monoprix или карфур, в които може да напазарувате. В повечето апартаменти тип airbnb има обособен кухненски бокс или малка кухня, в която може да си приготвяте нещо и да хапвате на „домашно“. Също така има и много бистра и опции за улична храна, където може да вземете за вкъщи или да хапнете нещо на крак. Така може би излиза най-изгодно откъм бюджет.

Ние в случая избрахме варианта да обядваме и вечеряме навън, а сутрин, преди обиколките ни по атракции правихме бързи сандвичи на домашно и кафе. Ето и ресторантчетата и кафетата, които посетихме с кратък коментар:

Това беше изборът ни за място за хапване в първата вечер, в която и пристигнахме и се настанихме. Отидохме около 18.30 с идеята да ни настанят без резервация (добре е да имате). Казаха ни, че може да ни настанят на маса за 4, но трябва да освободим до 20 часа. Беше ни ок.

Доста тясно и задушевно беше, като всички ресторантчета и кафета из Париж. Буквално разместват масите, за да може да седнеш.

Това ресторантче има традиционна френска кухня, както и много морски дарове: стриди, скариди, лобстъри и риба.

Тук опитахме френска лучена супа, стек, пиле с картофки, паста, някои предястия и десерти Брюле и макарони. Оправихме и една бутилка розе. Всичко беше доста вкусно. Сметката ни беше около 120 евро с бакшиша за четиримата (с една вметка, че децата почти нищо не хапват – основно картофки и паста).

Chez Andres Paris

Определено препоръчвам и няколко пъти се опитах да се върна пак там за хапване, ноо по-мъдрата ми Половинка искаше да пробваме различни неща … в яденето поне 😉

  • Пицария Zapi https://maps.app.goo.gl/PPpZNBb38ebCGWWU9?g_st=ic

След посещението в Лувъра, решихме да обядваме някъде наоколо. Намерихме тази италианска пицария. Доста „интересно“ решение за интериор.

Пицария Zapi Париж

Обслужва ни приятна италианка, която се заиграваше с децата.

Тук хапнахме пици и паста (естествено), десерти и отново бутилка розе за настроение 🙂 Сметката ни беше под 100 евро с бакшиша.

Беше вкусно и приятно. Определено препоръчвам.

  • Le New York https://maps.app.goo.gl/fao3cpXPc4hNkxGM7  (по-надолу по булеварда има още едно с подобно име)

След като посетихме айфеловата кула (задължително пробвайте кафенцето на първата платформа, не съм го описал подроно, но ще сложа снимки по-надолу) се поогледахме за обяд около кулата, с гледка евентуално. Намерихме това ресторантче.

Le New York Paris

Сервитьорите са игриви и любезни. Настаниха ни без резервация, но и беше рано де, малко преди 12 на обяд. После се понапълни доста.

Хапнахме отново френска лучена супа (това ми е топ и гледам да го пробвам навсякъде), патица, пици, салати, паста. Дежурното розе и помолихме да ни препоръчат десерт (освен стандартния за всички места сладолед за децата). Мацката от бара ни препоръча мисля бриош. Беше нещо между тесто за палачинка и козунак, с кремове и топка ванилов сладолед отгоре. Препоръчвам това и цялото заведение.

Сметката тук ни беше около 140 евро с бакшиша.

  • В DisneyLand хапнахме в Silver Spup SteakHouse

Silver Spur Steak House DisneyLand Paris

хапване в Дисниленд

В деня, в който посетихме парка, решихме да обядваме в един от ресторантите там. По-нагоре писах за опциите за хапване в парка. Ако все пак решите да е ресторант, направете си резервация през приложението. Ние си направихме резервация в същия ден за обяд в 12 часа (искахме да изпреварим лудницата и определено се напълни към 12.30-13 часа).

Храната я готвят в открита кухня и на конвейр, но е разнообразно и всъщност беше много вкусно. Пробвахме телешки стек, пиле, риба, картофки, десерти и разбира се дежурната бутилка розе.  Хапването за четирима ни излезе около 200 евро с бакшиша.

  • Бистро 21 – https://maps.app.goo.gl/kxrBLnJmaQ1b4gTu8?g_st=ic – твърдо френско НЕ

Тук дори няма да слагам. В района на катедралата Нотр Дам, намерихме някакво локално заведение. Уж видяхме, че има бургери и картофки и заради децата, решихме да седнем. Оценката беше висока. Поръчахме някакви неща за хапване и решихме да пием по наливна бира. Сервитьорът ми препоръча някаква бира и казах ок. Срещу мен беше менюто с бирите и с големи цифри тази беше изписана 6,5 евро, а при поръчка на още една бира видях, че ми сипва от тази, която е 3 евро. Бяхме седнали навън, но имах пряка видимост към бара. Стана ми много грозно.

Щетата ни тук беше около 80 евро, а бакшиша 0 евро (естествено). Та определено не препоръчвам.

Това бистро / сладкарница / ресторантче е в района на триумфалната арка. При една от разходките ни падна тока следобедно и решихме да презаредим батериите с десерти и кафе. Топ място и чак ме е яд, че не го пробвахме и за хапване.

Café l'étoile 1903 близо до Триумфалната Арка

Десертите бяха много много вкусни. Искахме да хапнем макарони тук, но в този ден нямаше. Разгледайте менюто, предлагат гигантски кроасани и гигантско капучино, които са супер инстраграмабъл, но ние заложихме на класика: брюле, това пред Дамата ми не знам какво беше, децата с по сладолед. Аз отчетох и първото си „френско“ уиски. Сметката тук ни беше около 55 евро.

Едно от вечерните ни ресторантчета. Пак в района на апартамента ни. Решихме да хапнем навън и разгледах варианти и оценки. Насочихме се към подбраните, но живо ми изглеждаха супер неподходящи да влезем с децата и да ги „вдигнем“ във въздуха. Затова и подминахме и потърсихме друго. Това е и причината да избягвах да правим резервации, а да отидем малко преди час пик и да се опитаме да вземем маса от местата, които ни допаднат. Таа попаднах на въпросното място и попитахме за маса. Настаниха ни веднага. Поръчахме антипасти, салати, основно и десерти.

La Belle Ferronnière Paris

La Belle Ferronnière шоколадово суфле

Храната е топ. Мястото стана доста живо след 19.30. Препоръчвам шоколадовото суфле тук. Аз май по-хубаво суфле не съм опитвал досега 🙂

Сметката около 170 евро.

Тези няколко ми се открояваха. Имаше още ресторантчета и кафета, но реших да маркирам с плюс (и един минус) тези.

Атракции

С уговорката, че искахме да ни е по-лежерно заради децата, бяхме си набелязали по една атракция на ден. Ще ги мина набързо с някои съвети за всяка атракция.

Бяхме си взели предварително билети за Лувъра, Дисниленд, Айфелова кула и препоръчвам да го направите, ако сте решили да посетите. На всяко от тях опашките са отделни за хора с билети и без билети.

Половинката ми пазарува билети за атракциите (освен за дисниленд) и не помня какви бяха като цени

Лувър Louvre Museum https://maps.app.goo.gl/rNpoZzgckfZY6o9g8

Тук няма какво да говорим. Огромно е и има какво да се види 🙂 Всеки път като сме посещавали, цели зали са били затворени за някакви реставрации, но въпреки това си струва и трябва да се види. Естествено наплива е за пред известните картини и творби.

Някои съвети:

  • идете при отварянето – билетите имат определен час, когато ги купувате. Ние бяхме за 9.30 и влязохме за около 30 мин.
  • внимателно проучете кой е вашия вход с билетите, които купувате (най-често е този на ниво -1 под пирамидата)
  • правете си паузи за презареждане – има кафета из нивата, където може да поседнете и презаредите.

Ние обиколихме за около 4 часа и децата се поизмориха. Вярвам, че все пак им е останал супер спомен.

 

Айфелова кула

Тук пак няма да влизам в детайли.

Задължително си вземете билети предварително и отново са с фиксиран час за влизане, като на билета обикновено пише колко по-рано трябва да сте на опашката, за да влезете във вашия чосови диапазон.

Ние избрахме да се качих до втората платформа (има и трета най-горна само с асансьор) и качването избрахме да е пеша по стълбите. Около 45о стъпала до платформа 1, където има хубаво кафе и магазинчета за сувенири. Платформа 2 е на още около 200 стъпала. Изкачването е изморително в началото докато свикнат краката, но с почивки става. Дори децата на мрънкаха много на качването, а слизането почти не се усеща.

На платформа 1 има и чиста безплатна тоалетна.

Гледките от платформа две и стълбичките при асаньорите (има достъп ако сте и пеша) е страхотна 360 градусова и без защитни мрежи. Струва си.

Ние бяхме букнали за 9.30 с отварянето и почти нямаше хора. Успяхме да разгледаме за около два часа с пауза за кафе на платформа 1 и пауза на пейките под самата кула.

Естествено кулата си струва да се види и отвън и вечер. Ние отскачахме когато можем за гледки и разходки, тъй кати бяхме на 15-20 мин пеша от изглед към кулата.

Корабче по Сена

Следобедът с влизане в кулата ни беше свободен и решихме да комбинираме с корабчето по Сена. Взехме билети на място (под кулата) за hop on hop off корабче. Билети за 24 или 48 часа са опциите, като дават право да се качваш и слизаш от различните спирки колкото искаш, а корабчета са на под половин час като честота.

Нашето корабче имаше 8 спирки, като при нас бяха отворени само 4 (другите 4 бяха затворени заради високо ниво на реката там). Та тези 4  спирки се обикаляха за под 20 минути и реално ходеше само до Лувъра, но пък цената ми беше като за детски билети. Мисля беше 13 евро на човек (а принципно около 18 на човек и 13 на дете).

В нашето корабче нямаше бар или ресторант, а само вендинг машина, но имаше корабчета на другите компании с опции за хапване по Сена.

Доста приятно беше и интересно ни стана, че на слизане ни поздрави капитана на нашето корабче на български. Беше дама и явно беше чула лудницата от децата. Стана ми хубаво и топло 🙂

Дисниленд

По-горе съм разказал за DisneyLand Paris. Някои съвети за тук:

  • отваря в 9.30 за хора, които не спят в хотелите (за тях в 8.30), но по-възможност отидете към 8.30 – 8.45 за да сте по-напред на опашката, която става огромна след 9
  • набележете си предварително атракции и следете колко време е чакането за тях
  • изтеглете си приложението на парка – има карти на парка, опция за букване на заведения, предимства, както и показва колко се чака на всяка атракция
  • ако имате възможност по-рано или в деня вземете premium билети, които ви дават предимство да изпреварите опашките (за повечето атракции се чакаше 30-70 минути)
  • правете си кафе паузи
  • ако обядвате или вечерята, напревете си резервация праз приложението
  • тоалетни има почти навсякъде и с много малко чакане
  • ако сте праз март като нас (или есента) пригответе и дрехи за по-хладно, както и опиция за събличане поне при децата. Ние постоянно играхме с и без якета играта + якетата в раницата ми.
  • сравнително по-скъпо е спрямо Париж – уж всичко е покрито като билети, но си „гъдели“ за по някои еврак + хапване и кафета и накрая на деня си дублирахме билетите откъм разход 🙂

Нотр Дам

В един от дните си хванахме метро и посетихме, за да видим докъде е стигнал ремонта след пожара. Почти напълно възстановена и отворена за посещение си е катедралата. Струва си да се види. При нас беше с безплатен вход (не знам дали има в някои от дните).

Почти нямаше опашка и пак беше около 9.30 – 10 часа сутринта.

Национален музей на Еволюцията

След катедралата си бяхме набелязали този музей, който е на няколко спирки с метро от катедралата. Беше интересно за децата. на 4-5 етажа е експозиция от препарирани животни, табла и разказ за еволюцията на човека и природата.

Музей на Еволюцията Париж

Билетите за вход мисля бяха около 30 евро за всички. Интересно е да се разгледа.

Транспорт, тоалетни, вървене, времето, детски кътове и паркове в Париж

Ето и някои рандом съвети за хора с деца при разходките из Париж.

транспорт из Париж

  • метрото е доста удобно и ходи почти навсякъде – може да използвате картите от Дисниленд и да ги зареждате с билети на машини или на каса. Гугъл мапс ви дава опции за транспорт с метрото и удобно посочва къде се качвате и къде слизате, като брои и спирките
  • Uber и таксита (G7 беше популярната компания за таксита, но така и не можах да се регистрирам с бълграски телефон в апп-а им – не ми пращаше смс за верификация) – та uber винаги е опиция да се предвижите от до. Естествено плащането е според разстояние и задръстване, но щъкане из центъра е около 10-30 евро на трип, а от центъра до летището ми го сметна като 116 евро в ненатоварен диапазон.
  • проверихме за автобус hop on hop off, но ни сметна някаква доста висока цена (нещо от сорта на 120 евро за 24 часа), като целия маршрут на обиколка го даваше около 5 часа. Решихме да пропуснем, но вероятно си струва. При тези автобуси може да слизаш и се качваш на различните спирки, колкото поискаш в рамките на часовете на билета.

Тоалетни в Париж

Определено си е тема като си с деца. Ами навсякъде имаше – Лувър, Айфелова кула.. решено си е. Кафета и ресторанти, в които сядахме. Не знам дали ако не си клиент какво е положението.

Направи ми впечатление обаче, че на доста места в паркове и около атракции има обществени тоалетни тип малки кабинки.

тоалетни в париж

На тях имаше и карта къде са пръснати из целия град. След всяко посещения, тоалетната се самозатваря и замоизмива – модерна работа … и безплатна 🙂  Има опция отвън да си напълниш и вода (дано е чиста) а от другата страна е сектор само изправени мъже (или жени).

Времето

През март и то в началото нацелихме седмица с градуси от 15-20 през деня и вечер 5-8, изцяло слънчево. Бяхме с леки якета или без, а в следобедите дори по тениски и къс ръкав.

Вървенето

Доста е и затова препоръката е програмата да е по-лека и без напрежение. Особено с деца. Ясно е че няма как да се види всички, но лично ние винаги си оставяме неща за „следващия път“.

Крачки и ходене в Париж

Въпреки това, крачките не бяха по-малко от 12 000 – 15 000 с моя ръст, а децата навъртаха и повече 🙂 Мрънкането беше умерено и гледахме да се съобразяваме с тях, въпреки, че като се прибирахме вечер почти веднага заспиваха.

Паркове и детски площадки

Ами парковете са навсякъде. Пейки навсякъде. Много от зелените части са оградени без опция за влизане, но имаше и такива, където децата могат да влизат и играят на воля (и родителите де). На много места имаше открити детски площадки за игра.

Паркове в Париж

Това, което ни липсваше и не успяхме да намерим е места тип детски кътове или заведения с грижа за децата или поне малко по-широки, където децата свободно да щъкат.

Като за финал

Ами определено си струваше. В нашия случаи и времето беше с нас.

Оставихме си повече дни при резервацията и гледахме да имаме максимум една две атракции на ден. Спирахме често за почивки и целта ни беше нещата да са близо до апартамента ни, доколкото е възможно.

С добро планиране и повече четене, може да си организирате страхотно преживяване.

Като бюджет, както виждате може да варира много. Накратко:

  • самолетни билети за четирима (няколко месеца по-рано) – около 500 евро (със запазени места и чекиран багаж.. съответно без тези може да се оптимизира с поне 100 евро)
  • настаняване – около 150 евро + на вечер в центъра, вероятно може да се оптимизира доста за сметка на транспорт
  • храна от магазин – буквално може да се напазарува за 100тина евто от магазин и това да е храната за цяла седмица
  • ресторанти – 30+ евро на човек
  • пицарии – 20+ евро на човек
  • кафе – 5-10 евро + на човек
  • атракции – 10-30 евро на човек и наполовина за деца
  • дисниленд – 250 евро на ден за двама възрастни с две деца (гледайте за премиум при възможност)
  • транспорт до дисниленд с влакче около 50-60 евро общо

Бюджет за четирима за седмица около 2000 евро +

Оценка: да – струва си!

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.